Pomysł na prezent ? Sesja w plenerze

Blog - Pomysł na prezent ? Sesja w plenerze

Goście zaproszeni na wesele bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki sprawić prezent nowożeńcom. W grę wchodzi sprzęt AGD, RTV lub inne wyposażenie mieszkania. Problemem będzie jednak trafienie w gusta. Inną opcją jest podarowanie pieniędzy, jednak trudno mówić że jest to prezent fantazyjny – choć praktyczny na pewno.

Ciekawym pomysłem może się okazać coś nietuzinkowego, lekko zwariowanego, a w końcu mającego duży potencjał emocjonalny. Jedną z takich rzeczy będzie weselna sesja ślubna w plenerze. Ale nie byle jaka. Ekstremalna w granicach rozsądku.

Coraz więcej par decyduje się na zrezygnowanie z sesji w plenerze, z uwagi na chęć ograniczania kosztów imprezy weselnej. Można to zrozumieć, patrząc na wciąż rosnące ceny wynajmu sal, orkiestry czy cateringu. Niestety brak zdjęć ślubnych w plenerze odejmuje nieco magii temu wydarzeniu i czyni wspomnienia z niego trochę uboższymi. Dlatego sprezentowanie młodej parze takiej sesji, może się jak najbardziej okazać trafnym prezentem, który nie tylko ich zaskoczy, ale również niepomiernie ucieszy. Oto nasze propozycje na to, jak może zostać zorganizowania prezentowa sesja w plenerze dla młodej pary. Pomysły te mają w sobie element adrenaliny, przygody, ale przede wszystkim dobrej, niezapomnianej zabawy.

Sesja na koniu

Jeśli w waszym pobliżu znajduje się stadnina koni lub szkółka jeździecka, bardzo ciekawym pomysłem może być zorganizowanie sesji ślubnej właśnie w tym miejscu. Motyw pary młodej dosiadającej rumaki jest bardzo rzadko spotykany w fotografii i wymaga naprawdę dobrego przygotowania. To z kolei gwarantuje stworzenie naprawdę interesujących zdjęć, których nie chce się wypuszczać z dłoni. Sesja na koniu jest również wymagająca dla fotografa, ponieważ musi on potrafić robić zdjęcia obiektów w ruchu.

Sesja w samolocie

To nieco mniej wymagająca sesja ślubna, która jednak również wymaga starannego planowania. Wynajęcie awionetki wiąże się z pewnymi kosztami, jednak nie są to wydatki tak wysokie, jak można się spodziewać. Około 30 minutowy lot to koszt około 400 do 500 złotych. Taki czas w zupełności wystarcza na stworzenie interesujących zdjęć oraz pozwala młodej parze napawać się zapierającymi dech w piersi widokami.

Sesja podwodna

Na takie zdjęcia naprawdę trudno trafić, a jeśli już, to zdarza się to bardzo rzadko. Fotografia ślubna wykonana pod wodą? To możliwe i wcale nie tak wymagające, jak można się spodziewać. Do stworzenia takich zdjęć wystarczy bowiem jeden basen – wcale nie potrzeba wybierać się w tropiki. Choć jeśli macie takie możliwości – jak najbardziej warto z nich skorzystać. Fotografia podwodna będzie natomiast bardzo wymagająca dla fotografa. Zarówno pod kątem posiadanego sprzętu, jak i swoich umiejętności fotograficznych.

Czy to bezpieczne? Przy zachowaniu podstawowych reguł, jak najbardziej tak. Pomimo wszystko zawsze zalecamy dyskretne upewnienie się, czy taki prezent okaże się trafiający w gusta młodej pary. Może się wszak zdarzyć, że jedna z nich odczuwa lęk przed wodą lub wysokością. Wówczas niecodzienna sesja plenerowa może zamienić się w wyzwanie polegające na pokonaniu własnych słabości.

© 2010 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone.