mobile menu

Fotografia reklamowa

Fotografia reklamowa to dziedzina fotografii w której trzeba wiedzieć o nich znaczniej więcej, niż tylko to że muszą być ładne, ostre i dobrze naświetlone. Jest to bowiem gwarancją odniesienia przez nie sukcesu i sprawienia, że będą prezentowały się dobrze nawet mimo próby czasu. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie wymagania powinny spełniać zdjęcia reklamowe, które zamierzamy wykorzystać w drukowanym katalogu, folderze lub ulotce.

Wymagania druku

Drukowanie, w odróżnieniu od publikacji w internecie ma znacznie większe wymagania w stosunku do jakości zdjęcia, które zamierzamy wykorzystać. I tak – w internecie zdjęcie o rozdzielczości 72 DPI w dalszym ciągu może dobrze wyglądać i zostać uznane przez internautów za stosunkowo dobrej jakości. Jednak kiedy takie samo zdjęcie zechcemy wykorzystać do wydrukowania katalogu, jakość może być znacznie mniejsza od zadowalającej. Różnica ta wynika ze sposobu, w jaki zdjęcie jest odwzorowywane na ekranie komputera lub tabletu, a od tego jak wygląda po wydrukowaniu na papierze. W tym drugim przypadku drobne szczegóły stają się znacznie lepiej widoczne, przez co wymagają zdjęcia zapisanego w wysokiej rozdzielczości. To z kolei zmusza nas do używania lepszych aparatów i włożenia większego wysiłku w wykonanie takiej fotografii. Wszelkie poruszenia, rozmycia, złe oświetlenie – każda z tych rzeczy negatywnie wpłynie na wygląd zdjęcia i zdyskwalifikuje go z dalszego użycia.

Jak więc robić zdjęcia reklamowe?

Aby mówić o rozpoczęciu wykonywania takich zdjęć, trzeba wyposażyć się w kilka podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest dobrej jakości aparat fotograficzny. Do aparatu powinniśmy posiadać również stosowne oświetlenie (nie tylko lampę błyskową), którym zaakcentujemy wszystkie elementy produktu. Pozostałe niezbędne elementy i akcesoria to statyw, namiot bezcieniowy i parasole do rozpraszania światła. W przypadku niektórych przedmiotów, przydatny może być wentylator, którym stworzymy efekt ruchu i dynamiki – na przykład wtedy, kiedy mamy do zaprezentowania sukienkę, szal czy… włosy powiewające na wietrze.

Więcej ciekawych wpisów pod adresem: http://www.chwytajemocje.pl/blog/o-fotografii/

Przykładowe realizacje

Galeria

 Zobacz wszystkie nasze realizacje

Pozostałe usługi fotograficzne